Oddělení ŠD I

Oddělní ŠD I. navštěvuje celkem 10 účastníků – 2 dívky a 8 chlapců. Celoroční hra nese název „Hrajeme si s tvary“. Každý měsíc si budeme hrát s novým tvarem.

Září           KOSOČTVEREC

Seznamujeme se s celoroční hrou, budeme malovat, číst si, vyrábět draka, vařit a v  Podzimní dílně  vyrobíme zvířátka z kaštanů.

Říjen          KRUH

Budeme tvořit z jablíček tiskátka, upečeme štrúdl, vyrobíme si podkovy a čeká nás soutěž Velké pardubické v tělocvičně. Družinu vyzdobíme Podzimníčky.

Listopad    ČTVEREC

Naučíme se malovanou básničku „Déšť“, vyrobíme si ježka z hrušky, prožijeme týden s brambory - uvaříme si bramborovou kaši.

Prosinec     HVĚZDIČKA

Přivítáme čerta s Mikulášem, vyrobíme si vánoční hvězdičky, upečeme si cukroví, uvaříme si bylinkový čaj a posedíme si u vánočního stromečku.

Leden         PŮLMĚSÍC

Vyrobíme si v Zimní dílně Tři krále, v kuchyňce uvěříme zdravou svačinku, pobyt venku si budeme užívat na čerstvém vzduchu.

Únor           SRDÍČKO

Čeká nás KARNEVAL, vyrobíme si masku. V kuchyňce vytvoříme sýrová srdíčka a ve Valentýnské dílně vyrobíme valentýnská přáníčka.

Březen        OVÁL

Naučíme se básničku „Ptáček“, přivítáme jaro, budeme malovat a zdobit vajíčka a pozorovat jarní přírodu.

Duben         TROJÚHELNÍK

Naučíme se básničku „Semafor“, připravíme si zeleninový špíz, oslavíme Den vody, vyrobíme papírové kytičky a koncem dubna na nás čeká Rej čarodějnic.

Květen        OBDÉLNÍK

Maminkám  vytvoříme malý dáreček, na procházce budeme pozorovat včelky a budeme trávit hodně času v přírodě, naučíme se malovanou básničku Domeček.

Červen       OPAKOVÁNÍ TVARU  - VYHODNOCENÍ

Nejprve oslavíme Mezinárodní den dětí, ochutnáme jahodovou zmrzlinku a čeká nás malovaná básnička Housenka.  Na konci měsíce si vystavíme naše obrázky v galerii NEBE a rozloučíme se školním rokem.

Během školního roku nás čeká mnoho nového a zajímavého. Budou se konat sportovní soutěže, tvořivé dílny, karnevalová diskotéka, každý měsíc budeme procvičovat jazýček v kolektivní a individuální logopedické péči, budeme vyrábět dárečky z papíru nebo přírodnin a budeme se procházet v okolí školy.

Celý vnitřní řád ŠD si rodiče i ostatní zákonní zástupci mohou přečíst ve školní družině a je také vyvěšen v prvním poschodí respiria školy.